Тунель кохання

Одне з найромантичніших місць, яке можна знайти - Тунель кохання. Це 5-тикілометровий зелений коридор, створений деревами, що постійно приваблює туристів, особливо закохані пари, для красивих фотосесій на коліях.

Це ботанічний феномен — зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев та кущів, які сплелися між собою, та утворили дивовижний щільний коридор точної арочної форми. Тунель кохання розташований на відрізку (близько 4 км) залізничної колії, яка веде від селища Клевань до селища Оржів, що на Рівненщині.

На туристичній карті України Тунель кохання з’явився близько 10 років тому завдяки мандрівникам, які забрались в гущавину на околиці Клеваня та несподівано опинились на залізничній колії, прихованій серед дерев. Зроблена ними світлина потрапила до соціальної мережі Facebook і одразу отримала купу недовірливих відгуків з натяками на фотошоп. Але перші мандрівники, які поїхали побачити красу на власні очі, розвіяли ці сумніви.

Зелений тунель має не тільки неперевершений вигляд і колорит, романтичну історію, але і незвичайну ауру, атмосферу місця, де здійснюються мрії і поєднуються серця. Цю ауру символізує зелена арка, а колія на дві рейки – шлях для двох доль. Є ряд повір’їв щодо тунелю та його властивостей.

Закохані вірять, що поцілунок в тунелі скріпить їхню любов на все життя, а якщо вони стануть на рейки і пригорнуться одне до одного серцями, то вже ніколи не розлучаться. Тунель користується популярністю у молодят, вони залюбки проводять тут весільні фотосесії і навіть висаджують квіти, що символізують ніжні і пристрасні  почуття. Місцеві жителі запевняють, що відвідини тунелю – хороша прикмета для будь-кого і радять відвідувати його декілька разів на рік.

Рівненська Ісландія, або ж Білівські пагорби

Це не просто зелені схили з неймовірним виглядом на поля, що охороняються, адже є археологічною пам’яткою національного значення – це також загублений куточок раю древніх слов’ян. Тому людям, які прагнуть не лише відпочити на природі, але й прожити історію Давньоруського городища – це місце ідеально підходить.

Пагорби знаходяться у селі Білів Рівненського району й утворились вони не природньо. Це давньоруське городище – пам’ятка археології національного значення, розташоване за 2 км на північ від Пересопниці, на мисі правого високого берега річки Стубла.

Поряд з Білівським городищем збереглися два курганні насипи. У кінці ХІХ століття під час розкопок курганних поховань на південь від села Білів поблизу городища знайдено до 150 курганів (розкопано 38). Знайдені під час цих робіт речі зберігаються у Національному музеї історії України в Києві. Збірка включає кераміку, металеві та кістяні побутові речі, знаряддя праці, зброю, прикраси. На місці пам’ятника була невелика фортеця площею 0,35 га. Дослідження оборонного валу показали, що укріплення Білівського городища збудовані в другій половині чи кінці Х століття, а використовувалась фортеця тільки впродовж ХІ століття.

Добратись до Білівських пагорбів - нескладно. Якщо автомобілем - це близько 40 хвилин від Рівного.

Вам потрібно приїхати на край села Білів, на повороті ліворуч Ви побачите хрест (такі встановлюють на в'їздах/виїздах до/із населеного пункту). За ним буде доріжка на гору. Лишаєте автівку, підіймаєтесь і праворуч від вас буде славнозвісне Білівське городище

Фосфатні гори

Хімічні відходи «Рівнеазоту» – це фосфогіпсові терикони, які займають чималу територію біля села Рубче Рівненської області. Останніми роками білі гори поблизу Рівного стали дуже популярною фотолокацією. Фотографуватися туди не їздив лише лінивий або той, хто не знав як туди потрапити.

Відомі багатьом рівнянам насипи фосфогіпсу з хімічного заводу "Азот". Дістатись туди можна власним транспортом, або ж із залізничного вокзалу часто ходять маршрутки у село, потрібно вийти на кінцевій зупинці. Білі "гори" видно із далеку, тому не заблукаєте.

Варто додати, що фосфогіпс – це небезпечна речовина, яка при великій концентрації може наносити шкоду.


Новомалинський водоспад

Ставок у Новомалині приваблює туристів через штучний «водоспад». Знаходиться він у мальовничому селі Новомалин Острозького району, і входить до Дермансько-Острозького національного природного парку. Тутешня водойма має шлюз, який виконує роль своєрідного водоспаду. Це місце стало популярною фотозоною. Окрім водосховища, тут ще можна побачити руїни замку. Утім, це місце має незручне транспортне сполучення – з Рівного маршрутки ходять сюди рідко.

Це фантастична локація для атмосферних знімків. Місце привабливе не лише для поціновувачів красивих фото, а й для тих, хто прагне насолодитися масажем від сильного потоку води, яка стікаючи донизу, огортає своєю свіжістю.

Джерело фото: https://rivne.media/

Соколині гори

Заказник "Соколині гори" розташований в селі Маринин між селами Губків та Більчаки. Ця мальовнича місцевість площею в 510 га отримала статус заказника в 1983 році. Тут росте безліч рідкісних рослин, занесених до Європейського червоного списку та Червоної книги України. Роздивитися неймовірний краєвид можна з Князь-гори, висота якої становить 70 метрів. На її вершині знаходяться руїни старовинного Губківського замку. На території заказника були знайдені залишки древлянських поселень, більше п’ятдесяти курганів і римські монети.

Існує легенда про те, що багато років тому один князь одружився на швейцарській дівчині. Коли її родина приїхала в гості і побачила територію сучасного заказника, то вигукнула: "Це ж наша прекрасна Швейцарія!" З тих пір "Соколині гори" в народі називають "Надслучанською Швейцарією".

Крейдяні гори

"Крейдяні гори" (Клевань)— довга гряда крейдяних пагорбів, що простягнулася на кілька десятків кілометрів у національному природному парку "Дворічанський". Гори не дуже високі, і на них можна піднятися, тим паче, що краєвид тут відкривається неймовірний — долина річки Оскіл.

Кожна гора має свій образ: одна нагадує вулкан, інша — голову індійця. Є навіть такі, що мають печери з довгими коридорами. Цим Дворічанські висоти нагадують Слов’яногірськ.

Джерело фото: https://myc.news/

Базальтові стовпи

Цією пам’яткою природа довела свою неперевершеність майстра-архітектора. Вона запропонувала нам унікальну споруду із базальтових стовпів-багатогранників, що вишикувані стрункими рядами і вражають своєю монументальністю та стрункістю геометричних фігур.

Базальтові стовпи – різновид базальтів, що має в поперечному перерізі – форму від чотирьохгранних до семигранних. Товщина стовпів коливається в межах від 0,6 до 1,2м. Переважають із товщиною 0,8-1,0м. Висота – від 3-х до 30м. Мають властивість давати прямий рівний розкіл. Колись у районі заказника були каменоломні. Пізніше утворилися кар’єри, затоплені водою. Вода має яскраво-бірюзовий колір. В центрі одного з озер утворився «Острів кохання», який розташований посередині.

Базальтові стовпи оточені неймовірною природою. Адже, це пишна зелень, яскраві квіти, ароматні трави. Тут можна гуляти, приймати сонячні ванни, вдихати ароматне повітря. Також тут можна займатися скелелазінням. Не кожен любитель зможе покорити вершини базальтових стовпів. Але, якщо у вас сильні нерви, то можете спробувати піднятися на вершину і побачити неймовірний вид.

Це унікальна споруда із базальтових стовпів-багатогранників, що вишикувані стрункими рядами і захоплюють монументальністю та геометрією. Це справжній кам’яний літопис України, який виник унаслідок вулканічних вивержень. Тому, якщо матимете змогу відвідати це диво, то вважайте, що біля 1 зі 100 чудес природи України можна ставити галочку.

Дістатися до Геологічного заказника можна потягом “Київ–Рівне” або “Київ–Ковель” (до Рівного), потім автобусом чи машиною доїхати до Костополя (35 км), а звідти – до сіл Базальтове або Берестовець (20 км). Адреса заказника: Рівненська обл., Костопільський р-н, с. Базальтове.

Марининсько-Устянські граніти

Геологічний заказник місцевого значення “Марининсько-Устянські граніти” створений рішенням Рівненської обласної ради у 1983 році для збереження цінних об’єктів і компонентів неживої природи (геологічних оголень, печер, торф'яних відкладень). Він має площу 85 га в межах Березнівського району та 85 га в межах Корецького району і знаходиться поблизу сіл Маринин, Більчаки вздовж правого та лівого берегів річки Случ.

Це гранітні кручі вздовж її берегів з мальовничими печерами та улоговинами. Тут зустрічається 7 видів папоротей, низка центральноєвропейських видів — булавоносець сіруватий, фіалка багнова, гвоздика картузіанська, енотера червоностеблева. Гранітні відслонення по річці Случ належать до нижньопротерозойських порід. Вони мають наукове та естетичне значення.

БЕРЕЗНІВСЬКИЙ ДЕНДРОПАРК

Березнівський дендропарк, який розташований неподалік Березнівського лісотехнічного коледжу, було закладено в 1979 році. У цьому парку можна чудово прогулятися на свіжому повітрі серед рідкісних видів дерев красивими алеями.

Площа дендропарку становить понад 30 га. Сьогодні в парку налічується майже 1000 різноманітних видів флори, зокрема й стародавні рослини, дерева. У дендропарку є тематичні ділянки, на яких представлена рослинність відповідних регіонів: Америка, Кавказ, Азія, Карпати та інші.

Парк має як дику зону, у якій усе збережено так, як і повинно бути в лісі, так і облагороджену зону з лавками, алеями, клумбами й доріжками для прогулянок. У 1989 році цей дендропарк отримав статус заповідника завдяки наявності численних видів рослин. На його території є ставок, пішохідний міст через річку, березовий і кленовий гаї та інші цікаві пам’ятки.

Голубе озеро

Каменаха, Коплище, Голубе озеро - так називають штучну водойму, розташовану за 4 кілометра від Клесова і за 22 - від Сарн.

Водойма виникла на місці кар'єру, де колись видобували граніт. Коли у 60-х роках роботи припинились, урвище наповнилося непoвторного кольору смарaгдовою водою. Подекуди її глибина сягає 60 метрів. Озеро оточене густими зеленими лісами. Поблизу пляжу розташовані альтанки, волейбольний майданчик, мангали, дитячі гірки та каруселі.

Біле озеро

Біле озеро - єдине в Україні з підвищеним вмістом гліцерину у воді, через що має надзвичайні цілющі властивості. Розташоване у Володимирецькому районі поблизу села Більська Воля, на території “Білоозерського” відділення Рівненського природного заповідника. Має площу 4,53 квадратних кілометри. Це друге за величиною озеро в Рівненській області після озера Нобель.

Воно складається з двох лійкоподібних улоговин карстової природи глибиною 22 і 26 м. У 2005 році тут зафіксовано глибину 34 м. Відстань від Рівного - 150 км.

Відпочинок на Білому озері для тих, хто любить гарні пейзажі, тишу і просто природу та все, що вона може запропонувати. Там немає якихось цікавих екскурсій та екстремальних розваг. Але на турбазі можна взяти катамаран або човен, пограти в волейбол, баскетбол, футбол (для цього є спеціально облаштовані місця).

Також можна збирати ягоди, гриби і лікарські трави. А ще прогулятися довкола озера (можна знайти чудові пейзажі для фото), покататися на човні. Для тих, хто любить рибалити – справжній рай. В озері ловиться різна риба: карасі, делікатесний вугор, щуки, окуні, а також раки. Все це зробить ваші канікули незабутніми. До бонусів можна сміливо зарахувати «нерозкрученість» місця, тобто невелику кількість туристів, проте все ж краще приїздити в будні дні.

Озеро Нобель

Озеро Нобель – перлина українського Полісся. Одне з озер Нобельського національного природного парку. Своєрідною „Камчаткою” врізається в озеро коса, на якій розміщено однойменне село. На самому краю коси на високому пагорбі стоїть церква і до видноколу відкриваються неповторні краєвиди поліської природи. В озеро впадає і витікає з нього річка Прип`ять. Загальна площа озера – 498,7 га. Доповнює цю красу озера три острови вкриті лісом.

Об'єкти поруч:

Нобельський національний природний парк розташований у крайній північно-західній частині Рівненської області та займає значну частину території Зарічненського району. Названий на честь найбільшого на Поліссі озера – Нобель. Відповідний указ, від 11 квітня 2019 року, про його створення підписав Президент України.

Парк створено з метою збереження, відтворення та ефективного використання типових і унікальних природних комплексів Західного полісся, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. 25,3 тисяч гектарів земель, 12 озер, в тому числі Нобель, Засвітське, Млин, Острівське, Велике та інші, 5 річок і найдовша вузькоколійна залізниця в Європі “Антонівка – Зарічне”. Гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Острівський», загальнозоологічний заказник місцевого значення «Урочище «Глуща», орнітологічний заказник місцевого значення «Нобельський», іхтіологічний заказник місцевого значення «Прип’ятський» - все це частина Нобельського національного природного парку.


Цей чарівний куточок Волинського Полісся приваблює недоторканістю природи, загадковістю лісів і численних водойм. Це тут «народжувалися» легенди про казкових мавок і лісовиків, це тут неповторний світ природи зачаровує своєю красою й багатством. У цьому краї фауна та флора багата представниками, занесеними до Червоної книги України.

Парк історичної реконструкції «Оствиця»

“ОСТВИЦЯ” – культурна інституція, що займається популяризацією української історії та традицій засобами сучасної культури й мистецтва шляхом проведення перформенсів, ярмарок, виставок, майстер класів, лекцій, воркшопів та інших партисипативних практик на території Парку історичної реконструкції “Оствиця”. Зокрема, відвідувачі парку можуть спробувати походити на давніх човнах, дізнатися про історію міста й давні городища, спробувати різні ремесла, спостерігати та взаємодіяти з тваринами, які живуть на цій території. Парк розташований біля підніжжя Басівкутського городища, що являється пам’яткою археології державного значення. З вершини городища відкриваються вражаючі краєвиди на Басівкутське водосховище та на “Оствицю”.

Джерело фото: https://ostvytsya.com.ua/

Парк “Лебедине озеро”

Це суто народна, місцева назва парку, що знаходиться в центральній частині Рівного. Ще його називають «Лебединкою», хоча офіційна назва відповідного куточку, дана йому за радянських часів, була «Комсомольський», а пізніше його перейменували на «парк Молоді».

У центрі парку знаходиться невеличке мальовниче озерце, на якому мешкають лебеді. Дана водойма була створена штучно. Спостереження за довгошиїми граційними птахами, що не бояться людей і навіть можуть близько підпливати до них, дарує справжню насолоду.

Відомо, що в минулому на нинішній парковій території знаходилася князівська садиба – тут був родовий будинок Любомирських. Він являв собою розкішний палац, оточений пишними садами.

Як свідчать джерела, старійшина відповідного роду, Єжи Олександр, став у 1723 році власником Рівного. Наймолодший представник князів, Адам, був закатований у в’язниці в 1939 році – на цьому рід землевласників обірвався.

Близько десяти років тому паркова зона «Лебединки» доповнилась кількома оригінальними композиціями – кованими фігурами, що створили алею. Цей куточок полюбляють романтичні пари, а місцеві молодята в ньому традиційно проводять фотосесії.

Парк Лебедине озеро, Рівне

Парк імені Тараса Шевченка

Повна назва об’єкта, що відомий навіть маленьким рівнянам, – парк культури та відпочинку імені Шевченка.

Заснували його досить давно, три століття тому. У той далекий час паркова територія називалась «Гірка», належала вона тим самим Любомирським і була зовсім невеликою. Після приходу радянської влади парк із року в рік розростався.

Нинішньої площі, що складає понад 2 гектари, він набув у 1959 році. За радянської доби в цій зоні відпочинку знаходились різні заклади. Тут можна було відвідати планетарій та читальню, потренуватися на влучність у тирі, а в теплу пору року подивитися вистави, що проходили в літньому театрі. Любителям танців пропонувався спеціальний майданчик.

У результаті реконструкції в парку Шевченка, яка була проведена пізніше, з’явилися оригінальні гідротехнічні споруди у вигляді каскадів та фонтанів. У цьому куточку міста багато алей та можна покататися на сучасних атракціонах.

Даний парк вирізняється багатою та різноманітною флорою. У ньому прижилися й чудово почуваються не тільки дерева й кущі, поширені в Україні, але й екзотичні чагарники, завезені з північноамериканського континенту та далекосхідного регіону.


Парк “Хімік”

Ще один парк Рівного, що в мікрорайоні «Ювілейний».

Юні мешканці та гості містечка полюбляють його за великий вибір дитячих майданчиків та каруселей. Альпіністам-початківцям ця зона відпочинку пропонує скеледром. Передбачене в ньому і спеціальне місце для собачників, де можна вигуляти чотириногих улюбленців.


За гарної погоди в парку «Хімік» знаходяться численні відпочивальники різного віку та статі – від немовлят із мамами до статечних бабусь і дідусів.

У вихідні та на свята це місце традиційно використовується для проведення культурно-масових заходів, на які з’їжджаються гості з усієї області.

Поскаржитися на порушення Більше