Рівненська Ісландія, або ж Білівські пагорби
Це не просто зелені схили з неймовірним виглядом на поля, що охороняються, адже є археологічною пам’яткою національного значення – це також загублений куточок раю древніх слов’ян. Тому людям, які прагнуть не лише відпочити на природі, але й прожити історію Давньоруського городища – це місце ідеально підходить.
Пагорби знаходяться у селі Білів Рівненського району й утворились вони не природньо. Це давньоруське городище – пам’ятка археології національного значення, розташоване за 2 км на північ від Пересопниці, на мисі правого високого берега річки Стубла.
Поряд з Білівським городищем збереглися два курганні насипи. У кінці ХІХ століття під час розкопок курганних поховань на південь від села Білів поблизу городища знайдено до 150 курганів (розкопано 38). Знайдені під час цих робіт речі зберігаються у Національному музеї історії України в Києві. Збірка включає кераміку, металеві та кістяні побутові речі, знаряддя праці, зброю, прикраси. На місці пам’ятника була невелика фортеця площею 0,35 га. Дослідження оборонного валу показали, що укріплення Білівського городища збудовані в другій половині чи кінці Х століття, а використовувалась фортеця тільки впродовж ХІ століття.
Добратись до Білівських пагорбів - нескладно. Якщо автомобілем - це близько 40 хвилин від Рівного.
Вам потрібно приїхати на край села Білів, на повороті ліворуч Ви
побачите хрест (такі встановлюють на в'їздах/виїздах до/із населеного пункту).
За ним буде доріжка на гору. Лишаєте автівку, підіймаєтесь і праворуч від вас
буде славнозвісне Білівське городище